Get Adobe Flash player

Michal Ďuro - terapeut TCM (životopis)

Datum narození: 16.10.1982, Slovenská Republika

Vzdělání:

  • 1996-2001 SŠ: vícejazyčné gymnázium
  • 2003-2006 VŠ: Mezinárodní vztahy - evropské studie, ukončené Bc 
  • 2003-2006 studium TCM - 1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® Československé SinoBiologické společnosti
  • 2007-2011 obor akupunktura

TCM začal studovat ve věku 21 let pod vedením shaolinskeho mnicha Shidelona (31. generace shaolinských mnichů), konkrétně šlo u studium Qi gong (čínská jóga), Nei gong a Tuina (čínská léčebná masáž). Qi gong a Tuina masáže vyučuje také v Praze na různých školách. 

V průběhu své praxe studoval masáže Tuina a akupunkturu na klinikách u různých učitelů v Číně, Japonsku, ve Vietnamu, na Srí Lance atd.

Praxe Tradiční čínské medicíny:

Momentálně pracuje už 7 let jako terapeut TCM na klinice Pivoňka v Praze. Před tím pracoval jako terapeut TCM na Slovensku a poté 4 roky v centru Meridian.

Kromě ovlivňování akupunkturních bodů různými technikami (elektroakupunktura, tlaková stimulace apod.) využívá ve své praxi i další léčebné techniky čínské medicíny: čínskou masáž Tuina, baňkovaní, moxování, qaushu a fytoterapii - užití bylinných doplňků.

Masáž Tuina (kterou dělá už více než 16 let) provádí na energetické úrovni, využívá i bezdotykové techniky, které jsou často účinnější než techniky klasické. Víc než deset let se věnuje taoistické meditaci a je učitelem cvičení Qi gong, které studoval u Šaolinských mnichů a jiných čínských učitelů.

Terapeut TCM pan Michal Ďuro

facebook

Přístrojové lymfodrenáže na přístroji Ballancer