Get Adobe Flash player

Tradiční Čínská Medicína


Další termín diagnostiky a možnost konzultace s doktorem TCM panem HuoDou (info na této stránce níže) nabízíme ve čtvrtek 26.9.2019. V případě předběžného zájmu o tento termín nás prosím kontaktujte emailem (centrumpreventivnipece@seznam.cz) nebo na telefon 774853553. Podrobnosti o průběhu konzultací TCM u nás naleznete také níže.

Tradiční čínská medicína (TCM) je jednou z vůbec nejstarších léčebných metod na světě. Používá se již více než 5000 let, její tradice má počátek ve starověké Číně a v současnosti se z ní stala celosvětově nejpoužívanější metoda nejen alternativní medicíny. Všichni jistě znají např. akupunkturu, základem TCM je však hlavně precizní diagnostika a nejpoužívanějším nástrojem jsou tradiční bylinné směsy. Ty je možné vybrat třeba na základě zdravotního problému (produkty TCM Bohemia podle potíží naleznete ZDE, produkty TCM Herbs podle potíží ZDE). Jejich užívání je velmi bezbečné a nemá zásadní vedlejší účinky.

Není nutné stavět proti sobě alternativní metody jako je TCM a současnou medicínu, každá metoda je vhodná pro jiné situace a obtíže. Naše západní medicína je velmi pokročilá a technologicky dobře vybavená, zaměřuje se však většinou na akutní stavy (akutní nachlazení a záněty, akutní bolesti, zranění a závažná onemocnění). Tradiční čínská medicína však může být vhodným doplňkem a alternativou pro chronické (dlouhodobé) stavy, které se moderní medicíně dlouhodobě nedaří řešit, např. alergie, chronické bolesti, autoimunitní nemoci nebo psychosomatická onemocnění atd. V současnosti je trend komplexní péče přizpůsobené potřebám jedince (perosnifikace) a třeba tzv. komplementární (doplňková) medicína nebo integrativní onkologie se snaží spojenými silami tradičních procedur s moderní medicínou dosáhnout vyléčení bez ohledu na původ používaných procedur. Cílem je dosažení vnitřní homeostázy (rovnováhy) organismu a vyřešení problému pacienta.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISKTIKA TCM

Jedná se o léčbu na základě detailní diferenciální diagnostiky, tj. postupu k určování aktuálního stavu fungování organismu a určování příčin onemocnění. 

Zdravý člověk, jako celek a jednotlivé orgány, jako jeho části, se navenek projevují určitými příznaky. Při onemocnění jsou některé z nich atypické a signalizují nerovnováhu nebo chorobu. Detailní diagnostika umožňuje nalézt základní příčinu disharmonie a poté ji i cíleně léčit.

Praktik získává základní informace pomocí čtyř metod: zrakem, sluchem, dotazováním, palpací pulzu.

Získaný soubor informací dále analyzuje a zatřiďuje do celého komplexu vztahů v rámci organismu i v souladu organismu a přírodního prostředí.

METODY LÉČBY V TCM

Podle výsledků diagnostiky navrhuje praktik TČM nejvhodnější terapii pro klienta, případně kombinaci těchto metod.

•    Fytoterapie - bylinná léčba
•    Baňkování
•    Moxování
•    Akupunkturní stimulace
•    Dietetika (úprava jídelníčku)
•    Tuina masáž
•    Qigong (cvičení)

NÁŠ LÉKAŘ TCM - pan HUODA TČM

Pochází z Pekingu, kde studoval akupunkturu, moxování, tuina masáž a další techniky Tradiční čínské medicíny. Pekingskou univerzitu TCM absolvoval v roce 2007 a poté pracoval v pekingských nemocnicích Kuan Jie a Cheng Jian. Od roku 2010 úspěšně praktikuje Tradiční čínskou medicínu v České republice, hlavní pracoviště má v Praze, externě spolupracuje s naším Centrem preventivní péče, kde se zaměřuje zejména na diagnostiku.

JAK U NÁŠ PROBÍHÁ DIAGNOSTIKA DLE TCM

Pan HuoDa komunikuje hlavně v angličtině, ale domluví se i částečně česky, přesto máme vždy zajištého překladatele. Při první návštěvě si vyplníte formulář, který pak předložíte v ordinaci.

Vhodné je hodinu před diagnostikou nepít zabarvené nápoje jako je čaj či káva a nejíst. Pohovor včetně doplňkové terapie (baňky, moxa, různá doporučení) trvá celkem 45 minut. Na závěr vám bude doporučena vhodná bylinná léčba a další léčebné postupy. 

Vstupní konzultace TČM dle jazyka a tepu stojí 600,- Kč za 45 minut. Její součástí je diagnostika podle jazyka a tepu + baňkování. Další návštěva stojí 400,- Kč (kontrolní diagnostika + baňkování), konzultace bylinné léčby (cca 15 minut) je za 200,- Kč. 

cinske-bylinky


Čínské bylinky zakoupíte na adrese Centra preventivní péče nebo v e-shopu WWW.CINSKE-BYLINKY.CZ a objednat se můžete na tel. 774853553 nebo přes KONTAKTNÍ FORMULÁŘ  (níže).

Máte zájem o bližší informace?
Zavolejte na číslo +420 774 853 553 nebo nám napište, ozveme se Vám zpět.

CAPTCHA
Otázka pro ověření
9 + 6 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

facebook

Přístrojové lymfodrenáže na přístroji Ballancer

Léčivé bylinky