Get Adobe Flash player

Tradiční Čínská Medicína

Další termín odborné konzultace TCM (podrobnější info na této stránce níže) nabízíme tento měsíc ve čtvrtek 27.5.2021, pokud máte zájem kontaktujte nás na telefon 774853553 nebo na náš email (centrumpreventivnipece@seznam.cz).


Tradiční čínská medicína (TCM) je jednou z vůbec nejstarších léčebných metod na světě. Používá se již více než 5000 let, její tradice má počátek ve starověké Číně a v současnosti se z ní stala celosvětově nejpoužívanější metoda alternativní medicíny. Všichni jistě znají např. akupunkturu, základem TCM je však hlavně precizní diagnostika a nejpoužívanějším nástrojem jsou tradiční bylinné směsy. Jejich užívání je velmi bezbečné a nemá zásadní vedlejší účinky.

Není nutné stavět proti sobě alternativní metody jako je TCM a současnou medicínu, každá metoda je vhodná pro jiné situace a obtíže. Naše západní medicína je velmi pokročilá a technologicky nejlépe vybavená, zaměřuje se však většinou na akutní stavy (akutní nachlazení a záněty, akutní bolesti, zranění a závažná onemocnění). Tradiční čínská medicína však může být vhodným doplňkem a alternativou např. pro chronické (dlouhodobé) stavy, které se moderní medicíně dlouhodobě nedaří řešit, např. alergie, chronické bolesti, autoimunitní nemoci nebo psychosomatická onemocnění atd. V současnosti zdravotníci prosazují trend komplexní péče přizpůsobené potřebám konkrétního jedince (tedy perosnifikace - přispůsobení se jednotlivci) a třeba i tzv. komplementární (doplňková) medicína nebo integrativní onkologie se snaží spojenými silami moderní medicíny a tradičních procedur dosáhnout vyléčení bez ohledu na původ používaných postupů. Ideálním cílem je pak dosažení vnitřní rovnováhy (neboli homeostázy) organismu a směřování k vyřešení problému pacienta, ne pouze potlačování příznaků.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISKTIKA TCM

Jedná se o léčbu na základě detailní diferenciální diagnostiky, tj. postupu k určování aktuálního stavu fungování organismu a určování příčin onemocnění. 

Zdravý člověk, jako celek a jednotlivé orgány, jako jeho části, se navenek projevují určitými příznaky. Při onemocnění jsou některé z nich atypické a signalizují nerovnováhu nebo chorobu. Detailní diagnostika umožňuje nalézt základní příčinu disharmonie a poté ji i cíleně léčit.

Praktik získává základní informace pomocí čtyř metod: zrakem, sluchem, dotazováním, palpací pulzu.

Získaný soubor informací dále analyzuje a zatřiďuje do celého komplexu vztahů v rámci organismu i v souladu organismu a přírodního prostředí.

METODY LÉČBY V TCM

Podle výsledků diagnostiky navrhuje praktik TČM nejvhodnější terapii pro klienta, případně kombinaci těchto metod.

•    Fytoterapie - bylinná léčba
•    Baňkování
•    Moxování
•    Akupunkturní stimulace
•    Dietetika (úprava jídelníčku)
•    Tuina masáž
•    Qigong (cvičení)

NÁŠ ODBORNÝ GARANT TCM - pan HUODA TČM

Pochází z Pekingu, kde studoval akupunkturu, moxování, tuina masáž a další techniky Tradiční čínské medicíny. Pekingskou univerzitu TCM absolvoval v roce 2007 a poté pracoval v pekingských nemocnicích Kuan Jie a Cheng Jian. Od roku 2010 úspěšně praktikuje Tradiční čínskou medicínu v České republice, hlavní pracoviště má v Praze, externě spolupracuje s naším Centrem preventivní péče a je lektorem našich specialistů. Praxi TCM v našem studiu provádí v současnosti spolupracovník pana HUODY pan Michal Ďuro (životopis naleznete ZDE).

JAK U NÁŠ PROBÍHÁ DIAGNOSTIKA DLE TCM

Při první návštěvě si vyplníte formulář, který pak předložíte v ordinaci. Vhodné je hodinu před diagnostikou nepít zabarvené nápoje jako je čaj či káva a nejíst. Pohovor včetně doplňkové terapie (baňky, moxa, různá doporučení) trvá celkem 45 minut. Na závěr vám bude doporučena vhodná bylinná léčba (fytoterapie) a další léčebné postupy. 

Vstupní konzultace TČM dle jazyka a tepu stojí 700,- Kč za 45 minut. Její součástí je diagnostika podle jazyka a tepu + baňkování. Další návštěva stojí 500,- Kč (kontrolní diagnostika + baňkování), konzultace bylinné léčby (cca 15 minut) je za 200,- Kč. 

cinske-bylinky


Čínské bylinky zakoupíte na adrese Centra preventivní péče nebo v e-shopu WWW.CINSKE-BYLINKY.CZ a objednat se můžete na tel. 774853553 nebo přes KONTAKTNÍ FORMULÁŘ  (níže).

Napište nám:

CAPTCHA
Otázka pro ověření
2 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

facebook

Přístrojové lymfodrenáže na přístroji Ballancer

Léčivé bylinky