Get Adobe Flash player

Rehabilitační cvičení

Podle statistik má 95 % lidí problémy, které lze léčit rehabilitačními postupy. Rehabilitace je komplex preventivních, diagnostických a terapeutických opatření směřujících k obnovení maximální funkční zdatnosti jedince postiženého na zdraví s cílem zlepšit stav pohybovového aparátu, ovlivnit bolest, snížit svalovou únavnost a také zvýšit jeho fyzické schopnosti. Rehabilitace je interdisciplinárním oborem a je možné ji také definovat jako souhrn činností, které umožní člověku postiženému vrozenou vadou, chronickou chorobou nebo úrazem začlenit se do společnosti. Tato snaha tedy měla z člověka trpícího (homo patiens) učinit opět jedince činného (homo agens).

V čem vám rehabilitační cvičení může pomoci:

  • bolesti zad, bolest v kříži, bolest krční páteře, bolest bederní páteře
  • bolest hlavy a migrény
  • zablokovaná páteř
  • skolióza páteře
  • promlémy s klouby: kotník, koleno, rameno, kyčel, tenisový loket, zápěstí
  • výhřez ploténky
  • léčba inkontinence a cviky na pánevní dno
  • rekonvalescence po zlomeninách a zraněních
  • poché nohy, bolest nohou a plosek

Pro úplné odstranění bolesti zad je nutné udělat mnohem více než jen chodit na masáže. Rehabilitace má jedinou cestu vedoucí ke správnému cíli a to je individuální přístup. Je potřeba se věnovat každému klientovy osobně. Náš terapeut Vás nejdříve vyšetří a zjistí odchylky Vaší postavy od SDT (správného držení těla). Poté Vás seznámí s cviky, které budou odpovídat tomu, na čem nejvíce potřebujete zapracovat. Naučíte se zapojit ochablé svaly, uvolnit ty přetížené a časem Vás postupně dovedeme k tomu, aby samotný Váš postoj byl pro tělo zdravý a i tímto pouhým správným postojem budete posilovat a zpevňovat Vaše tělo. K rehabilitačnímu cvičení využíváte totiž vždy především vlastní tělo.

Rehabilitační cvičení:

Naše rehabilitační cvičení vychází v první řadě ze základů jógy a využívá stejné principy a zásady. Cvičení by mělo probíhat pozvolně, důležitá je také přiměřenost, kompenzace a trpělivost. Vždy je nutné dodržovat správné dýchání a hledání prahu bolesti v krajních polohách (a práce s ním). Naším cílem je naučit Vás základní cviky a postupy hlavně pro Vaše pozdější samostatné domácí cvičení, které je jedinou cestou k prevenci bolesti zad a mnoha dalších obtíží do budoucna.

Máte zájem o bližší informace?
Zavolejte na číslo +420 774 853 553 nebo nám napište, ozveme se Vám zpět.

CAPTCHA
Otázka pro ověření
18 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

facebook

Přístrojové lymfodrenáže na přístroji Ballancer

Léčivé bylinky