Get Adobe Flash player

Sportovní a rekondiční masáž

Můžete si u nás objednat také dárkový poukaz na masáž nebo na služby dle vlastního výběru pro Vaše blízké.

Sportovní rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží. Zde se zaměřujeme na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla jako jsou záda, šíje, svaly dolních končetin, ale samozřejmě provádíme i masáže celého těla. Komplexní masáž je ideální pro obnovu a udržení celkové tělesné kondice a také pro sportovce jako regenerační procedura. Význam masáží spočívá hlavně v prevenci. Předcházet problémům s pohybovým aparátem je jednodušší než následná léčba. V případě potřeby však tato masáž slouží i jako účinná rehabilitační procedura a urychluje regeneraci pohybového aparátu po zranění nebo dlouhodobé nemoci. Masáž je vhodná pro každého, i když se prostě jenom cítí unaven. 

Klasickými technikami těchto masáží jsou tření, hnětení, roztírání, tepání a chvění, nejčastěji pomocí masážních krémů a gelu. Masáž můžeme následně kombinovat s tzv. kineziologickým tejpováním, které ještě více podpoří a prodlouží učinky masáže, zlepší svalové funkce a je to také účinná prevence zranění a bolestí. Tejpy výborně redukují bolest, podporují správnou funkci kloubů a nemají žádné vedlejší účinky. Vhodnou doplňkovou metodou je také např. baňkování.

Sportovní masáž je tedy uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, které mají zbavit masírovaného únavy (metabolitů ve svalech) a přispět k jeho zotavení a celkové relaxaci, případně připravit klienta jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního nebo fyzického výkonu. 

Součástí našeho přístupu ke klasické rekondiční masáži je také:  

V našem centru nabízíme tyto druhy sportovních a rekondičních masáží: 

Masáž odstraňující únavu

Jedná se o druh sportovní a rekondiční masáže, který je nejrozšířenější. Masáž je vhodná zejména tehdy, byl-li jedinec vystaven intenzivní fyzické námaze. Je-li však např. sportovec zcela vyčerpán, je vhodné, aby byla masáž odložena alespoň o jeden den.

Masáž přípravná

Přípravná masáž představuje masáž, při které dochází ke zlepšení kondice klienta. Má zejména preventivní a aktivizační účinky a cíle. Jedná se také o prvek, který pomáhá při široké škále anatomických a funkčních příznaků jako je například špatné držení těla, ochablé svaly a mimo jiné také zkrácené šlachy.  

Léčebná sportovní masáž

Tento druh sportovní masáže má za úkol pomáhat léčit či doléčovat následky různých sportovních zranění. Tyto masáže provádíme v souladu s diagnózou klienta dle pokynů jeho ošetřujícího lékaře.

Masáž pohotovostní

Měla by připravit jedince na podání maximálního výkonu. Můžeme ji považovat i za součást rozcvičení před samotným výkonem. Podle povahy sportovce rozlišujeme tuto masáž na aktivizační a uklidňující. Aktivizační masáž volíme v případě, jestliže je sportovec v útlumu, tudíž potřebuje povzbudit a uklidňující použijeme tehdy, je-li dotyčný sportovec nervózní a netrpělivý. 

                           Sportovní fyzio masáže

Napište nám:

CAPTCHA
Otázka pro ověření
6 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

facebook

Přístrojové lymfodrenáže na přístroji Ballancer